Georgina Rodrigez dhe Wanda Nara janë ndër personazhet më popullore nga modelet në rrjetet social. Ato janë vazhdimisht të pranishme në rrjetet sociale, teksa televizionet dhe portalet nuk humbasin asgjë nga jeta e tyre e përditshme.

Udhëtojnë, bëjnë selfie në ashensor, i kushtojnë kohë palestrës dhe shfaqen në tapetin e kuq me veshje shumë ekstravagante. Sa për fizikun, format e tyre lënë pak vend për koment, por fakti që janë në lidhje me futbollist të njohur ka bërë që të jenë edhe më të famshme.

5 milionë e 800 mijë ndjekës për gruan e Icardit dhe 14 milionë e gjysmë për partneren e Ronaldos. Duke parë profilet e tyre, është e pamundur të mos gjesh “ngjashmëri”. Të dy ndjekin ndeshjet e futbollit të partnerëve të tyre përkatës, fluturojnë me avionë privatë, por mbi të gjitha janë nëna. /Koha Jone/