Me pamje, si dështon aktrimi i Edi Ramës. Shikoni vetë VIDEON

Pak qytetarë në botë e kanë fatin që bashkë më një kryeministër të marrin bonus edhe një showman.

Ne shqiptarët kemi Edi Ramën. Dhe ai nuk le rast pa na e vërtetuar këtë.

Dje ai shpërndau një video të xhiruar nga një pjesëtar i stafit të tij, ku dukej sikur merrte live lajmin me telefon se BE i kishte akorduar 15 milionë euro Shqipërisë.

Pastaj këtë sihariq kryeministri ia kumtonte këshilltarit të tij Fugës dhe, përmes kësaj bisede, të gjithë shqiptarëve.

Por kjo mis en scene, nuk ka qenë reale, por një video me regji të paracaktuar që Rama me Fugën e kanë inskenuar vetë.

Që kur e pamë atë në fakt na lindën disa dyshime. Si ishte e mundur që Rama ishte duke u filmuar pikërisht në momentin që atij i dhanë lajmin e mirë?

Apo mos vallë ai paguan dikë që  filmon gjatë gjithë kohës, pavarësisht nga gjërat që bën ose thotë?

Në fakt pas këtyre dyshimeve, kemi provën reale se kryeministri ka qenë thjesht duke inskenuar në një kafene të thjeshtë italiane, ku ai ka bërë aktorin, Fuga regjisorin dhe një person i tretë kameramanin. Dhe kjo dallohet duke këqyrur një detaj nga videoja, pikërisht telefonin I Phone të Ramës. Aty duket qartë se ai e mban kot në vesh dhe nuk është duke folur me kërkënd dhe fjalët ‘thanks, thanks’ që shqipton i hedh kot në erë pasi celulari është i mbyllur.

Cila është prova? Po të vërehet me vëmendje xhirimi, celulari i Ramës nuk fiket asnjëherë.

Por I Phone ka një sensor që në momentin kur përdoruesi merr një telefonatë e ndjen afërsinë dhe ekrani bëhet automatikisht i zi në mënyrë që të mos shtypet padashje asnjë tast apo komandë që mund të ndërhyjë në telefonatë.

Ndërkohë në video duke që telefoni i Ramës është i ndezur me dritë, gjë që tregon se pas tij nuk ndodhet asnjë bashkëbisedues.

Megjithatë, pavarësisht nga ky mashtrim i vogël kryeministrit, i duhet thënë ‘Chapeau Artiste’, rolin e luajte shkëlqyeshëm dhe ne e morëm në mënyrën më të mirë lajmin e dhurimit të 15 milionë eurove.

186 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 11. Nice blog here! Also your site loads up fast! What web host
  are you using? Can I get your affiliate link to your host?

  I wish my website loaded up as quickly as
  yours lol

 12. Good day! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog.
  Is it tough to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure
  things out pretty quick. I’m thinking about making my own but I’m not sure where
  to begin. Do you have any ideas or suggestions? Cheers

 13. I’ve been browsing on-line more than 3 hours these days, but I by no means discovered
  any attention-grabbing article like yours. It is pretty value
  sufficient for me. In my view, if all website owners and bloggers made just right content material as you probably did, the
  web shall be much more helpful than ever before.

 14. I really like your blog.. very nice colors & theme.

  Did you design this website yourself or did you hire someone to do
  it for you? Plz respond as I’m looking to create my own blog and would like to
  find out where u got this from. thanks

 15. Great items from you, man. I have have in mind your stuff previous to and you’re
  just extremely great. I actually like what you’ve got here, really like what
  you’re saying and the best way wherein you assert it.
  You make it enjoyable and you continue to take care of to stay it smart.

  I cant wait to read far more from you. That is actually a tremendous site.

 16. Good way of describing, and fastidious paragraph to get information regarding
  my presentation topic, which i am going to convey in institution of higher education.

 17. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and
  sources back to your webpage? My blog site is in the very same area of interest as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you provide here.
  Please let me know if this alright with you. Regards!

 18. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide
  credit and sources back to your site? My website is in the very same niche as yours and my
  users would genuinely benefit from a lot of the information you present here.
  Please let me know if this okay with you. Many thanks!

 19. Hey! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to look it over.
  I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking
  and will be tweeting this to my followers! Outstanding blog and
  brilliant design and style.

 20. It’s really a great and useful piece of information. I am happy that
  you just shared this helpful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 21. Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one
  and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?

  If so how do you stop it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 22. Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one and i
  was just wondering if you get a lot of spam feedback? If so how do
  you reduce it, any plugin or anything you can recommend?
  I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 23. Good day! This is my 1st comment here so I just wanted to give a
  quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your articles.
  Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects?
  Many thanks!

 24. May I just say what a comfort to find someone who truly knows what they’re discussing on the internet.

  You certainly realize how to bring a problem to light and make it important.
  More and more people need to check this out and understand this side of your story.
  I was surprised that you are not more popular because you definitely have the gift.

 25. Its such as you read my mind! You seem to understand so much about this, like you wrote the ebook in it or something.
  I think that you just can do with some % to drive
  the message home a bit, however other than that, that is excellent blog.
  An excellent read. I’ll definitely be back.

 26. Thank you for any other great post. Where else may anyone get that type of information in such an ideal approach of writing?
  I’ve a presentation next week, and I’m on the look for such information.

 27. Hello i am kavin, its my first occasion to commenting
  anywhere, when i read this post i thought i could also create comment due to this
  sensible post.

 28. You really make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that
  I think I would never understand. It seems too complex and very broad for me.
  I am looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 29. I have been surfing online more than 4 hours
  today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content as you did,
  the internet will be much more useful than ever
  before.

 30. I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or
  weblog posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled
  upon this web site. Studying this information So i’m glad to convey that I’ve
  a very good uncanny feeling I found out exactly what I needed.
  I so much undoubtedly will make sure to don?t overlook this
  website and give it a look regularly.

 31. Hello There. I discovered your weblog the usage of msn. This is a really neatly written article.
  I’ll be sure to bookmark it and come back to read extra of your helpful
  info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

 32. Pretty component to content. I just stumbled upon your web site and in accession capital
  to say that I get actually enjoyed account your weblog posts.
  Anyway I will be subscribing to your feeds and even I success you get
  admission to consistently rapidly.

 33. Hi, this weekend is pleasant designed for me, because this point in time i am reading this impressive informative piece of
  writing here at my residence.

 34. Hi, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was
  just curious if you get a lot of spam responses?
  If so how do you reduce it, any plugin or anything you
  can advise? I get so much lately it’s driving me mad so any support is very much appreciated.

 35. Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve
  really enjoyed surfing around your blog posts.
  In any case I’ll be subscribing to your feed
  and I hope you write again soon!

 36. Aw, this was a very good post. Spending some time and actual effort
  to make a top notch article… but what can I say… I hesitate a
  lot and don’t manage to get anything done.

 37. I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one these days.

 38. It’s not my first time to pay a quick visit this web page, i am browsing this web page dailly and get fastidious information from here daily.

 39. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from you!
  However, how can we communicate?

 40. Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The full look of your web site is magnificent, as neatly as
  the content!

 41. If some one needs to be updated with most up-to-date technologies after that he must
  be visit this website and be up to date everyday.

 42. Definitely consider that that you said. Your favorite reason seemed to be
  on the internet the easiest thing to have in mind of.
  I say to you, I definitely get annoyed even as
  folks think about worries that they just do not realize about.
  You managed to hit the nail upon the top as neatly as outlined out the entire thing without having
  side effect , people could take a signal. Will probably be back to get more.
  Thank you

 43. This design is incredible! You certainly know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I
  was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!)
  Excellent job. I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 44. What i don’t understood is in reality how you’re not actually a lot more smartly-appreciated than you may be now.
  You’re so intelligent. You understand thus significantly in the case of this
  topic, produced me in my opinion consider it from
  so many various angles. Its like men and women are not involved until it is one thing to do with Lady gaga!
  Your own stuffs great. At all times handle it up!

 45. You’re so awesome! I don’t think I’ve read through a single thing like that before.

  So good to find someone with a few unique thoughts on this subject matter.
  Seriously.. many thanks for starting this up. This website is something that is
  needed on the internet, someone with a little originality!

 46. Please let me know if you’re looking for a article author for
  your weblog. You have some really great posts and I think I would be a good asset.
  If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love
  to write some content for your blog in exchange for a link back to mine.
  Please shoot me an email if interested. Cheers!

  My webpage … tracfone

 47. Everything what you want to know about pills. Some are medicines that help people when doctors prescribe.
  ivermectin cost canada
  Comprehensive side effect and adverse reaction information. safe and effective drugs are available.

 48. Prescription Drug Information, Interactions & Side. Medscape Drugs & Diseases.
  buy zithromax
  Everything what you want to know about pills. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 49. safe and effective drugs are available. drug information and news for professionals and consumers.
  prescription drugs
  What side effects can this medication cause? Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 50. Comprehensive side effect and adverse reaction information. Definitive journal of drugs and therapeutics.
  https://tadalafil1st.online/# genaric cialis with dapoxetine
  Commonly Used Drugs Charts. Comprehensive side effect and adverse reaction information.

 51. I think the admin of this site is genuinely working hard in support of his web page,
  a href=”https://casinomoab.com/”>온라인카지노 as here every data is quality based data.

Leave a Reply

Your email address will not be published.