Me datë 04.12.2019, ora 16:10, në aksin rrugor Shkodër-Koplik në vendin e quajtur fshati Vrakë janë përplasur 2 mjete, si pasojë janë dëmtuar rëndë shtetasit: R. M. 22 vjeç, banuese ne qytet Koplik, E. Ç. 25 vjeç, banues ne fshatin Grud Fushe M.Madhe, Gj. I. 53 vjeç, banues ne fshatin Vrake Malësi e Madhe, dhe E. M. 23 vjeç, banues ne fshatin Grud Fushe Malësi e Madhe të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Shkodër.

Grupi hetimor po kryen veprimet në vendngjarje për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

EMRAT
1-Rovena Fatmir Mustafa 22 vjece
2-Egzon Qemal Çokaj, 25 vjec
3-Gjon Leke Ivanaj 53 vjec
4-Emrah Kujtim Malaj 23 vjec