Shqipëria prej ditësh është përfshirë nga një mot i ftohtë, ku temperaturat gjatë natës i afrohen dhe zeros.

Sot vendi do vendi ynë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të sjellin reshje shiu deri pasdite, por në zonat veriore dhe verilindore priten reshje dhe në formën e dëborës.

Grafiku

Sipas parashikimve që bën Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do variojnë: në zonat malore nga 0 gradë deri në 7 gradë dhe në zonat bregdetare temperaturat maksimale do shkojnë në 15 gradë.