Shqiptarja.com ju sjell më poshtë listën e konfirmuar të 44 personave që humbën jetën si pasojë e tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë të martën. Viktimat më të shumta janë shënuar në Thumanë aty ku u shembën totalisht tre pallate. 21 jetë të humbura kryesisht familjarë me njëri-tjetrin. Ndërsa në Durrës janë 14 viktima. Dy të rinj të tjerë, humbën jetën në Lezhë dhe në Kurbin, njëri u hodh nga ballkoni ndërsa tjetri u aksidentua me makinën që po e transportonte në spital pas dëmtimeve nga tërmeti.

Vijojnë të jenë nën rrënoja persona të tjerë për të cilat forcat e kërkim shpëtimin janë në një operacion të vështirë prej 26 nëntorit kur ra tërmeti 6.4 ballë në 03:54.

Prej ditës së tërmetit të fortë e deri në vijim gazetarët e Report Televizion kanë ndjekur në terren të gjitha zhvillimet, duke përcjellë për publikun shqiptar jo vetëm pasojat e këtij tërmeti por edhe historitë njerëzore dhe jetët e këputura në mes në këtë tragjedi.

Në Durrës

1. Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë
2. Sahadete Lala 79 vjeç – Vila tek Këneta (Gjyshja dhe mbesa)
3. Griselda Lala- 22-vjeç – Vila tek Këneta

4. Diena Karanxha (Meçja) 30 vjeç Tek 6 katëshi Kryqi i Kuq
5. Esiela Karanxha 8 vjeç (nënë e bijë)
6-Roza Meçja – nëna e Dienës që vdiq me vajzën 8 vjeçe nën rrënojë – Në pallatin 6 katësh pranë Kryqit të Kuq

7. Bajram Hajdarmataj 54 vjeç (komisar) – Tek Kavalishenca Durrës

8. Sadik Qato 85 vjeç

9. Isa Abazi 32 vjeç
10. Shemsedin Abazi 36 vjeç – vëllezër nga Kosova tek Hotel “Tropikal

11. Flatar Zenelaj 64 vjeç

12. Eviola Broshka 28 vjeç – Balerina tek hotel “MiraMare”

14. Sotiraq Misha 41 vjeç, barist në hotelin “MiraMare”

15. Kristi Reçi – Studente e Mjekësisë
16. Eduart Reçi – Babai
17. Dolora Reçi – Nëna
18. Klaus Reçi – vëllai (Pallati 6 katësh tek Kryqi i Kuq)

Në Thumanë

19. Ariela Lala 4 vjeç
20. Selvie Lala 77 vjeç (gjyshja me mbesën)

21. Bukurie Leka 70 vjeç

21. Hasan Albert  Cara
22. Almir Albert Cara
23. Erisa Albert Cara 25-vjeçe (motër e vëllezër)
24. Fatmira  Cara (nëna e tyre)
25. Stela Cara (e fejuara e Almir Carës)
26. Anthi Cara – nusja e xhaxhait të Albert Carës (i mbijetuar)
27. Sadajana Cara – mbesa e Anthit (Shpëtoi nëna e Sadajanës, Lindita Cara)

28. Pëllumb Greku 57 vjeç
29. Çelike Greku 57 vjeç
30. Saimir Greku 31 vjeç (babai, nëna dhe djali)

31. Kristjan Preçi, 26 vjeç, i sapodalë nga burgu

32. Sardi Çuka 18 vjeç
33. Fatmira Çuka 44 vjeç (nënë e bir)

34. Hajrie Vata 65 vjeç
35. Rolejt Vata 7 vjeç (gjyshja dhe nipi)

36. Hajredin Çupi 66 vjeç
37. Lutfie Çupi 55 vjeç
38. Klement Çupi (Klevis) 34 vjeç (babai, nëna dhe djali) – Fejonin djalin tjetër ditën e tërmetit, Aleksi shpëtoi

39. Kastriot Cakoni 46 vjeç
40. Drita Cakoni 15 vjeç (Babë e bijë. E kërkonte daja me pasaportë në QSUT)

41. Aderina Kabili 21 vjeçe (Shpëtoi nga tërmeti babai i saj Haxhi Kabili)

42. Suada Hysa 18-vjeç

Lezhë

43. Marjan Preçi 25 vjeç U dëmtua nga tërmeti dhe makina që po e çonte në spital doli nga rruga në Lezhë

Kurbin

44.Ersid Hoxholli 32 vjeç u hodh nga ballkoni gjatë tërmetit në Kurbin