Një tërmet ka rënë pak minuta më parë në Durrës dhe siç raportohet qytetarët kanë dalë jashtë nga banesat.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.4 ballë dhe ka rënë 16 kilometra nga Shijaku.