Lumë reagimesh ka sjellë skandali në Onkologjik, ku mjekë dhe infermierë të këtij spitali akuzohen se detyronin pacientët e prekur me kancer, që të shkonin për kurim drejt klinikave private.

Në lidhje me ngjarjen, ka pasur edhe një protestë, ndërsa rrjetet sociale kanë vërshuar në reagime kundër stafit të këtij spitali. Mes reagimeve në rrjetet sociale, shfaqet dhe e bija e një prej mjekëve të akuzuar nga prokuroria e Tiranës për shpërdorim detyre, Edmond Gashi, i cili ndodhet në ‘arrest shtëpie’.


Vajza e këtij të fundit ka replikuar me komentuesit në rrjetet sociale ‘dhëmbë për dhëmbë’, duke mos kursyer as ironitë.