VIDEO/ Prej 1993 në kërkim, ja MOMENTI i arrestimit të djalit të boss-it të Cosa Nostra

Matteo Messina Denaro u arrestua të hënën në mëngjes nga Karabinierët e Siçilisë.

Denaro konsiderohet nga prokurorët italianë si kreu i mafies së Cosa Nostra-s dhe pasardhës i Toto Riinës dhe Giuseppe Provenzanos.

Arrestimi u bë në orën 9:35 (me kohën lokale), kur mafiozi i arratisur u arrestua në një klinikë dhe ruhej nga forca të shumta.