Zbulohet kush është kryeministri që erdhi me këpucë të grisura në Samitin e BE-së

Fotogafi Armand Babani ka treguar se personi që ka ardhur me këpucë të grisura në Tiranë e për të marrë pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor është kryeministri holandez Mark Rutte. Në një lidhje me Report TV, Babani tha se holandezët janë kopracë dhe se për kursimin ka shumë batuta në atë vend.

“Është Mark Rutte. Është dhe shaka në Europë, që holandezët janë edhe pak kurnac,”- tha Babani.

Fotoja u publikua nga vetë Babani një ditë më parë, i cili pyeste ndjekësit në lidhje me emrin e politikanit që kishte zgjedhur të kursente.