E RENDE / Bien skelat prane pallatit te kinezeve ne Shkoder

Nje ngjarje e rende eshte regjistruar pak minuta me pare ne qender te qytetit te Shkodres

Skelat e firmes e cila po kryen punimet ne investimin e nisur nga Bashkia Shkoder per rikonstruksionin e fasades prane pallatit te kinezeve kane rene gjate pasdites se sotme

Shkak mesohet se ka qene era e forte dhe moti i keq qe kane shkaktuar qe nje pjese e skeleve te bien para pallatit ku fatmiresisht nuk ka pasur persona te lenduar.

Burimet bejne me dije se policia ke nisur hetimet per kete ngjarje nderkohe qe eetimes ka siguruar fotot nga vendi i ngajrjes