Vau Dejes / Servisi përfshihet nga flakët, digjen plotësisht 2 makina të parkuara

Një ambientet e jashtme të një servisi automjetesh, në pronësi të 44-vjeçari i identifikuar me inicialet D. S., ka rënë zjarr dhe janë djegur 2 automjete të parkuara. Nuk dihet se kujt i përkasin mjetet, por ndërkohë grupi hetimor po kërkon shkakun e rënies së zjarrit.

Vau i Dejës/ Informacion paraprak

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në fshatin Dejë, Vau i Dejës, në ambientet e jashtme të një servisi automjetesh, në pronësi të shtetasit D. S., 44 vjeç, ka rënë zjarr dhe për pasojë janë djegur plotësisht, 2 automjete të parkuara. Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, vijon veprimet hetimore, për përcaktimin e shkakut të rënies së zjarrit.