Emigranti në Gjermani i hedh Labinot Tahirit mijëra euro në skenë, këngëtari i mbledh dhe ia dorëzon: Lodhja e gurbetqarit është…

1500 euro i ka hedhur ngë emigrant në skenë këngëtarit Labinot Tahiri, i cili ishte duke performuar në një lokal në Gjermani.

Tahiri ka publikuar një video ku shihet duke mbledhur eurot e hedhura në skenë dhe ia kthen dialit që ia hodhi duke thënë se ata mund t’i dhurojë për bamirësi në Kosovë.

Ndër të tjera në postimin e tij shkruan “Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prindêrve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qê ti shfrytzoj asnjeherë”.

“Një rast në Gjermani, ku një gurbetqar mi ka hedhur 1500€ dhe ato ia ktheva sepse boll që publiku shqiptar vjen nēpër mbremjet tona dhe nuk ka nevojë për bakshish! Pastaj ai me tha se pêr rastet humane dua ti dhuroj, i thash që kur do qê jeni në Kosovë i dhuroni aty ku ju thot zemra se boll kemi raste.  Lodhja dhe jeta e gurbetqarit është e barabartë me hjekat e prindêrve tanë derisa ata na kanë rritur neve dhe nuk dua qê ti shfrytzoj asnjeherë.

Mjafton që gurbetqari punon dhe kontribon për atdheun tonë.  Unë i falenderoj nga zemra të gjithê. Me dashuri, Labi Kosovë e Shqipërisë” shkruan këngëtari.

https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FLabinotTahiriOfficial%2Fvideos%2F684269922899040%2F&show_text=false&width=267&t=0