EMRI/ Kush është i “forti” i Shkodrës i arrestuar nga RENEA, i dënuar më parë për vrasje

Forcat RENEA kanë vënë në pranga ditën e sotme në fshatin Barbullush të Shkodrës, Agim Gjatën 49-vjeç, i cili cilësohet si person me rrezikshmëri të lartë.

Gjata ka qenë i dënuar edhe më parë për vrasjen e Ndoc Çelikut në vitin 2011-të

11 vite më parë gjata pas një zënke me Çelikun me të cilin ishin dhe fqinj, ka marrë armën e zjarrit duke ekzekutuar fqinjin e tij.

Në atë kohë forcat speciale rrethuan banesën e tij në Barbullush të Shkodrës dhe aps shumë orë negociatash bënë të munduar arrestimin e tij.