Të shtënat me armë zjarri në Shkodër, arrestohet vëllai i njërit prej personave të përfshirë në konflikt. Detajet e reja

Policia e Shkodres ka arrestuar shtetasin David Kiri, vellai i te cilit u konfliktua mbremjen e kaluar me shtetasin Kristian Fermosi, edhe keta te dy te shpallur ne kerkim.

Burime prane policise shkoder bejne me dije se gjithcka ka nisur pas nje debati qe tre shtetasit kane pasur me njeri tjetrin. Gjate debatit ka ardhur me nje automjet vellai i Ardjan Kirit, shtetasi David Kiri i cili ka goditur me makine shtetasin Kristian Fermosi.

Ky i fundit ka nxjerre armen dhe ka qelluar ne drejtim te mjetit por dy vellezerit kane arritur t’i shpetojne plumbave.