Temperatura deri në 29 gradë celsius, si do të jetë moti për ditën e sotme

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare në zonën veriore dhe verilindore.

Temperaturat minimale parashikohen 6-16 gradë, gjate ditës do të luhaten 21-25°C në veri deri në 26-29°C në zonën e ulët dhe bregdet.