Në makinë me vajzën e tij 1-vjeçe, vdes në aksident tragjik 23-vjeçari shqiptar në Itali (EMRI)

Një 23-vjeçar shqiptar, i identifikuar nga mediat italiane si Edi Berisha, është viktima e një aksidenti tragjik rrugor, i ndodhur pasditen e së enjtes rreth orës 13.30 në Itali. Sipas mediave italiane i riu ishte në timonin e një Renault Clio, në të cilin ishte e pranishme edhe vajza e tij njëvjeçare. Sipas asaj që është rikonstruktuar deri tani, duket se makina ka kaluar bë korsinë e kundërt teksa po udhëtonte në drejtim të Salos: në atë moment po vinte një mjet i rëndë dhe përplasja ishte e pashmangshme.

Edi Berisa ndërroi jetë menjëherë, vajza e vogël u shpëtua dhe u shtrua në spital, ku mbërriti me helikopterin e shpëtimit. Lëndime jo të rënda edhe për shoferin e kamionit 52-vjeçar.  Siç ndodh gjithmonë në këto raste, do të hapet rasti për vrasje në rrugë. Automjetet e përfshira kanë përfunduar në sekuestrim, ndërsa trupi i Berishës është në dispozicion të organeve të drejtësisë.