Sherr me thika në Itali, humb jetën tragjikisht një shqiptar, plagosen rëndë disa të tjerë

Në Treviso, një përleshje mes shtetasve të huaj përfundon në tragjedi. Një 45-vjeçar kosovar ka humbur jetën gjatë natës i plagosur me thikë në një përplasje të ndodhur në qarkun e Fierës. Viktima do të ishte goditur nga një ose më shumë plagë me thikë. Disa nga pjesëmarrësit në përleshje janë plagosur pak a shumë rëndë. Të tjerët do të kishin ikur përgjatë bregut të lumit Sile.

Policia, Suem dhe policia lokale kanë ndërhyrë në vend. Nuk dihen ende arsyet e kësaj historie, megjithëse nuk përjashtohet që të ketë lidhje me një rrahje të ndodhur pak ditë më parë në afërsi. Disa dëshmitarë do të kishin parë, përpara përplasjes, një furgon nga i cili do të dilnin një grup njerëzish, një element që sugjeron për zënkën e planifikuar më parë.