Fjalimi i Ramës në KiE, Berisha: Rama, anti-shqiptar! Ai është fajtor për arrestimin e Thaçit


Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar fjalimin e kreut të qeverisë Edi Rana në KiE. Ai e quajti si një qëndrim skandaloz, duke shtuar se ishte një tregues se Rama është anti-shqiptar.

“Në Këshillin e Europës mbajti fjalimin, ju ngrit përfaqësuesi i Rumanisë dhe i tha që s’jemi prokurori këtu, pasta i tha pse ke frikë nga hetimi, nëse Hashim Thaci u zbrit nga avioni, shkak kryesor është qëndrimi i Edi Ramës se të gjithë vraponin për të bllokuar gjykatës dhe sot bëri skandalin, dhe iu ngrit tjetri ke ngatërruar adresë. Kudo që udhëton udhëton si një anti shqiptar i mirëfilltë”, tha Berisha.


1 Trackback / Pingback

  1. south beach miami boat rental with captain

Comments are closed.