Probleme në martesën e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck, miqtë rrëfejnë konfliktet

Ben Affleck po mëson në mënyrën e vështirë se Jennifer Lopez është ende po aq e adhuruar nga puna sa ishte kur i dhanë fund fejesës së tyre të parë në vitin 2004.

“Ajo e mashtroi për një kohë, por Beni e kupton që Jennifer është po aq e drejtuar nga karriera sa ka qenë më herët”, zbuloi një burim i brendshëm.

Ylli me shumë talente ka tre projekte filmike në punë – duke përfshirë Shotgun Ëedding me Josh Duhamel, filmin e Netflix Mother dhe filmin horror të ardhshëm Atlas – plus bukuroshja sapo ka nënshkruar për të qenë fytyra e re e të brendshmeve Intimissimi . Edhe muaji i tyre i mjaltit iu nënshtrua thirrjes së detyrës.

Ndërsa burri i saj i ri u kthye në Los Angeles me fëmijët e tyre, J Lo vazhdoi në Capri, Itali, për një xhirim mode. Edhe pse ai ka thënë se është “i mahnitur” nga etika e saj e punës, Affleck, tha burimi, ishte “i zhgënjyer” kur gruaja e tij e re vendosi të qëndronte në Evropë për të punuar.

“Ishte një thirrje e madhe zgjimi për të,” tha burimi i brendshëm.

Siç raportoi RadarOnline.com, burimet pretendojnë se muaji i mjaltit ka përfunduar për Bennifer pasi çifti përpiqet të balancojë kërkesat e karrierës së tyre të zënë dhe stresin e përzierjes së dy familjeve të tyre.

Ben janë bashkëprindër Violet, 16, Seraphina, 13 dhe Samuel, 10, me ish-bashkëshorten Jennifer Garner, ndërsa J Lo ndan binjakët 14-vjeçarë Emme dhe Max me burrin e saj të tretë, Marc Anthony. “Ata janë kthyer në punë dhe prindër,” tha shoku. “Realiteti ka filluar.”

Ndërsa Emme dhe Seraphina shkojnë shumë mirë, burimi i parë thotë se “të mbash të gjithë të lumtur në të njëjtën kohë ka qenë pothuajse e pamundur”. Vesi i pirjes së duhanit të Affleck është bërë gjithashtu një problem.

“Ajo i urren absolutisht cigaret e Benit”, shpjegoi burimi. “Ai premtoi të hiqte dorë, por me gjithë bezdisjet e saj ai po pi duhan më shumë se kurrë.”

Ajo gjithashtu thuhet se është e zemëruar se sa i çrregullt është ai në shtëpi. “Ben nuk pastron, gjë që irriton e Jennifer,” zbuloi një burim i mirëfilltë, duke pretenduar se ajo madje kishte pastruar koleksionin e çmuar të motoçikletave të Affleck ndërsa ata ishin larg pa i thënë atij.Garner dyshohet se po ndihmon Affleck-un të kalojë shpejtësinë me J Lo.

J Lo dhe Affleck më në fund thanë “Po” kur u larguan në korrik gjatë një udhëtimi të papritur në Las Vegas. Çifti u martua për herë të dytë para familjes dhe miqve– por magjia e porsamartuar tashmë është konsumuar.