Ervis Martinaj, Suel Çela, Talo Çela dhe Çapjat “zbarkojnë” në Kuvend

Deputeti demokrat Ervin Salianji është duke bërë paraditen e së enjtes interpelancë me ministrin e Brendshëm Bledi Çuçi në lidhur me sigurinë dhe krimin e organizuar në vend.

“Imagjino që ju thoni do sjellim një projektligj që vettingun e policëve ta bëjë i famshmi Ard Veliu i pashkollë, atij jepini abetaren. Doni t’i përdorni këta se ju erdhën zgjedhjet.

Plumbi i Artë, u konfirmua që u dekonspirua. Nga 33, kapët 18 persona. Ju kanë ikur personat me rekordet më të tmerrshme. Dini gjë ku është Talo Cela? Kur e di Daily Maily që lëviz nëpër Tiranë, i bie që s’ka vullnet. Po Fatos Goga, Martinajt? Gjallë a vdekur? Capajt? Ish-drejtori i përgjithshëm i policisë thotë që më ka rrjedhur informacioni,” tha deputeti demokrat Ervin Salianji gjatë fjalës së tij në Kuvend.