Presidenti i Republikes po zhvillon kete te merkure nje takim zyrtare ne Shkoder.

Ai eshte pritur nga Kryetari i Bashkise Shkoder, Bardh Spahia.

Gjate kesaj vizite, Presidenti Begaj do ti akordoje titullin “Nderi i Kombit” gjimnazit “28 Nentori”

Nderkohe gjate dites se sotme ai do te takohet me Prefekten Majlinda Angoni dhe kreret e komuniteteve fetare.

Presidenti Begaj, e mbyll viziten ne muzeun kombetare te fotografise “Marubi”