Gjimnazi i Shkodres “28 Nentori”, merr titullin “Nderi i Kombit”


Presidenti i Republikes Bajram Begaj, ka dekoruar me titullin e larte, Nderi i Kombit gjimnazin e Shkodres “28 Nentori”

Ne ceremonine e dekorimit te kesaj shkolle, Presidenti Begaj u shpreh se kjo shkolle eshte simbol i kombit per brezat e tere te nxenesve te cilet u shkolluan ne kete gjimnaz

Gjate aktivitetit te 100 vjetorit te gjimnazit te Shkodres, ajo cfare mesohet nga arsimi eshte qe drejtoresha e ZVA Shkoder, Sindis Sulja e cila solli ne jete femijen e dyte para pak muajsh nuk do te kthehet ne krye te ketij institucioni, pas pushimit te lindjes, duke i dedikuar me shume kohe familjes.

Presidenti Begaj ka zhvilluar nje tur takimesh ne Shkoder gjate dites se sotme, ku eshte pritur nga Kryetari i Bashkise Shkoder, Bardh Spahia, prefektja Majlinda Angoni dhe kreret e komuniteteve fetare