Operacion masiv, 15 persona bien ne pranga

Prokuroria e Durrësit, ka goditur një grup kriminal, ku të paktën 15 persona dyshohen të përfshirë në ngjarje të rënda kriminale si vrasje, dhe shitblerje armësh. Grupi u godit pas marrjes peng të dy vëllezërve Beqiraj në autostradën Durrës-Tiranë.

Grupi kriminal dyshohet edhe për një ngjarje të ndodhur në Don Bosko me një të vrarë dhe katër të vrarë dhe një të plagosur.