Kujt ia shkeli syrin Grida Duma në Kuvend? VIDEO që po bën xhiron e rrjetit

Gjatë seancës plenare të ditës së sotme, kamera është fokusuar tek Grida Duma, gjesti i së cilës është bërë viral në rrjete sociale.

Deputetja demokrate shfaqet duke buzëqeshur teksa ia shkel syrin njërit prej koelgëve të saj, megjithëse nuk dihet për kë bëhet fjalë.

Momenti ndodhi në kohën kur po mbante fjalën ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentit, Elisa Spiropali, e cila foli me tone të ashpra ndaj Grida Dumës duke e quajtur delirante. Kjo erdhi pasi Duma komentoi ndihmën ekonomike që qeveria ofron për familjet në nevojë dhe tha se kishte pyetur një zv.ministër nëse do të jetonte me 110 mijë lekë të vjetra në muaj, por nuk mori një përgjigje.

Si kundërpërgjigje ndaj Spiropalit, deputetët e opozitës, gjatë fjalës së Spiropalit, përplasën duart mbi tavolina. Grida Duma kërkoi fjalën për replikë, por zv.kryetarja e Kuvendit nuk ia dha me argumentin se nuk ka replikë mbi replikë.