Finalizohet operacioni policor i koduar “Four” për kapjen e personave në kërkim

Kontrolle të shtuara në të gjithë qarkun, për lokalizimin, kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të personave të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim, i dënuar me 13 vjet burgim për vrasje të mbetur në tentativë.

Kapen dhe vihen në pranga edhe 3 shtetas të tjerë të shpallur në kërkim, 2 për kultivim të bimëve narkotike dhe 1 për mashtrim.

Nga strukturat e DVP Shkodër, në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Shkodër, në kuadër të operacionit “Four”, u bë ndalimi i shtetasit të shpallur në kërkim A. B, 30 vjeç,