Ekzekutimi në Shkodër, spiuni që sinjalizoi killerat dhe mesazhi që lanë tek dera

Shkodra mbrëmë u trondit nga një tjetër ngjarje kriminale. Viktima ishte Erjon Xhenje 19-vjeç.

Kur kanë kaluar më shumë se 12 orë nga vrasja ende nuk ka asnjë të arrestuar për ngjarjen e rëndë.

Policia gjeti vetëm motorin e autorëve dhe armë. Killerat u zhdukën.

Dyshimet janë se personat që morën pjesë në atentat ishin tre. Ekzekutori, drejtuesi i motorit që e largoi nga vendi i ngjarjes dhe një tjetër që ka shërbyer në rolin e spiunit.

Ende ku ishte personi i tretë, që i sinjalizoi vrasësit se shënjestra ishte ulur në lokal duke pirë kafe.

Policia po e gjurmon përmes tabulateve telefonike dhe kamerave të sigurisë në zonë.

“Ku je, hajde në shtëpi se po errësohet”. Ishte kjo biseda e fundit e Erjon Xhenjes, viktimës së atentatit në Shkodër dhe babait të tij, rreth dy orë para se të ndodhte vrasja.

I ati i viktimës, po shkonte në drejtim të Malit të Zi për t’u furnizuar me karburant, por diçka e ka penguar dhe është kthyer në banesë. Pak minuta më pas mori lajmin e zi.

Pistat? Ende në tryezën e grupit hetimor nuk ka një gjë konkrete. Viktima është djali i xhaxhait të Sehar Xhenjën, një person me precedent kriminal në Shkodër.