TRAGJIKE në Genova/ Shqiptari përplaset për vdekje nga treni

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Genova të Italisë, ku një person që dyshohet se është shqiptar, është përplasur për vdekje nga treni.

Ngjarja ka ndodhur në stacionin Bogliasco, ndodhi rreth orës 20:30, ndërsa po hetohet nëse ka qenë aksidentale apo bëhet fjalë për një vetëvrasje.

Burri u përplas nga treni që po udhëtonte në shina në rrjedhën e sipërme, drejt Sestri Levante dhe i cili më pas ndaloi lëvizjen e tij menjëherë, por përplasja ka rezultuar fatale.