Nje person eshte lenduar pak minuta me pare ne nje aksident te regjistruar ne qender te qytetit te Shkodres.

Sipas te dhenave prane vendit te ngjarjes behet me dije se si pasoje e lageshtires ne rruge per shkak te reshjeve te shiut, nje person i cili po udhetonte me motorr ka rreshqitur dhe per pasoje ka marre disa lendime.

Drejtuesi i motorrit eshte derguar ne Spitalin e Shkodres dhe ndodhet nen kujdesin e mjekeve.

Ne vendin e ngjarjes kane mberritur efektive te policise Shkoder dhe kane nisur hetimet per zbardhjen e plote te rrethanave te ketij aksideni