Pas pla.gos.jes që ndodhi mbrëmjen e djeshme në rrugën “Tasim Shehu” në Tiranë, policia ka shpallur në kërkim autorin 49-vjeçar Albert Osteni dhe ka arrestuar vëllanë e tij për veprën penale “veprime që pengojnë zbulimin e të vërtetës”.

Vëllai i autorit ka fshirë kamerat e sigurisë në vendin e ngjarjes dhe provat në lidhje me këtë ngjarje.

I demtuari Renaldo Mejdani 23 vjeç ka qenë fqinj me autorin dhe mbrëmjen e djeshme kanë qene duke luajtur letra ku mes tyre ka nisur një konflikt banal i çastit që degjeneroi . 23 vjeçari është në spital jashtë rrezikut për jetën.