Tha se kishte 7 mëkatet e Bilblës, Ilir Meta i përgjigjet Fatos Nanos

Presidenti i vendit Ilir Meta u pyet sot në Shkodër për deklaratat e Fatos Nanos, se ai kishte të 7ta mëkatet që cilëson Bibla. Meta tha se deklaratat e Nanos nuk e bëjnë të ketë asnjë reagim, ndërsa përmendi disa herë fjalën zero.

Meta: Zero koment për çështje që nuk ekzistojnë, e rëndësishme është që sot të fokusohemi te pandemia, pasi kemi një rritje të frikshme tënumrit të vdekjeve.Një koment për zero ngjarje, nuk kam asnjë koment e theksoj, për zero ngjarje për zero akuza, për zero, zero.

Ndërkohë i pyetur me insistim nga gazetarët nëse e sheh Nanon si pasardhësin e tij në Presidencë, Meta refuzoi sërish që të jepte një përgjigje, duke kërkuar anashkalimin e liderit historik të socialistëve.

Në një deklaratë të dhënë së fundi, përballë gazetarit Blendi Fevziu, Fatos Nano tha se Meta kishte pasur mbështetjen më të madhe të tij.

Nano Nuk kam asnjë raport sot, as fizik as..Fare dhe nuk më mungon. Pse nuk më mungon, sepse Ilir Meta është një nga përfituesit e mëdhenj të mbështetjes sime.

Unë po flas nga ata që kam mbështetur, nuk thashë që është bërë vetëm nga mbështetja ime. Është një nga përfituesit më të mëdhenj, që nga Freshi, nga qeveria e parë, nga komiteti i partisë së Tiranës, i dhashë degën e Tiranës të drejtojë, kur të gjithë thonin është rivali i ri i Nanos, deri tek qeveria e fundit.

Ilir Meta u bë Kryeministër në 99, pas një marrëveshjeje me mua pas kongresit dhe mbeti si i tillë deri ditën që dha dorëheqjen, kur mendoi se bashkë me krizën energjitike do hante edhe kokën e Fatos Nanos. Sapo ishim marr vesh që të vazhdonte drejtimin e qeverisë, papritur më thotë: E deshe, merre mbaje me gjithë krizën e energjisë dhe iku.

Më lerë ta mbyll kapitullin e Ilir Metës, duke të thënë që nuk ka politikan tek i cili unë shoh pjesën më të madhe të mëkateve, të 7 mëkateve kapitale, është Presidenti i sotëm.

32 Trackbacks / Pingbacks

 1. dapoxetine 60 mg in usa
 2. albuterol from mexico
 3. hydroxychloroquine 200mg online
 4. hydroxychloroquine otc
 5. hydroxychloroquine for cancer
 6. hydroxychloroquine youtube video
 7. hydroxychloroquine for sale canada
 8. women ivermectil pills cvs
 9. priligy fda approval
 10. stromectola trihydrate capsule
 11. stromectol for cold
 12. stromectol over the counter cvs
 13. ivermecta clav 875 uses
 14. deltasone made of
 15. stromectol
 16. dose of ivermectin for a man
 17. stromectol and ibuprofen for rosacea therapy
 18. hydroxychloroquinneay 200 mg
 19. ivermectin dosage for heartworm treatment
 20. interactions for ivermectin
 21. veridex ivermectina
 22. how long is ivermectin effective
 23. ivermectin dose for head lice
 24. where can you get viagra uk
 25. viagra without rx
 26. how much does roman cost
 27. buy cialis no prescription canada
 28. hydroxychloroquine pills for sale
 29. stromectol 12mg for sale online
 30. similar to viagra over counter
 31. generic tadalafil for sale
 32. viagra otc usa

Comments are closed.