Hidhet i shorti i Ligës së Kampionëve/ Barça sfidon PSG, Çelsi përballë Atletikos. Sfidë e lehtë për Juve dhe Sitin

Është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën e 1/16, ku klubet kanë mësuar rivalët e tyre për të vijuar garën në këtë kompeticion që mban para ekranit gjithë tifozët në mbarë botë. Konkretisht ekipet që kanë mësuar rivalët e tyre në Uefa Champions League janë: