Vllaznia dhe Kukesi do te perballen me njera- tjetren pasditen e se dieles per here te 26-te ne historine e tyre te kampionateve shqiptare.

Ne statistikat e “Shkodra Sport” jane kukesianet me mire dhe jo vetem me fitore, por edhe me golat e shenuar. Duke i hedhur syte nga keto te fundit, konstatojme se Kukesi ka shenuar 29 gola ne keto perballje, ndersa Vllaznia ka shenuar 21 gola.

Nga autoret e golave te skuadres shkodrane, lojtari qe ka shenuar me shume eshte pikerisht nje futbollist qe eshte serish pjese e skuadres, pikerisht Arlind Kalaj qe ka shenuar tre here ne porten e Kukesit.

Por nga ana tjeter, “Shkodra Sport” raporten se tek verilindoret me shume gola ne porten kuqeblu ka shenuar ish- sulmuesi i tyre Pero Pejiç qe e ka derguar topin plot 6 here ne rrjeten e Vllaznise. Ja te gjithe shenuesit e dy skuadrave:/SHKODRA-SPORT.COM/