U infektua me Covid, zbulohet si është gjendja shëndetësore e këngëtares shkodrane

Këngëtarja shkodrane, Justina Aliaj është infektuar me Covid19. Prej dy javësh, ajo është shtruar në spitalin Infektiv.

Mësohet se gjendja shëndetësore e artistes është përmirësuar dhe mjekët ja kanë hequr oksigjenin. Lajmin e ka bërë të ditur në emisionin ‘ABC e Mëngjesit’ regjisorja Najada Elmazi, e cila u shpreh se lajmet rozë që kanë dal në media nuk janë të vërteta.

“Justina momentalisht që po flasim është shumë mirë. Kanë dal nga ato lajmet rozë në media. Ajo kur i dëgjoi këto lajme tha se në të vërtetë është mirë” tha ndër të tjera ajo