U dergua me urgjence ne Turqi, ja si eshte gjendja e Myftiut te Shkodres

Myftiu i Shkodres Imam Muhamed Sytari eshte derguar me urgjence drejt Turqise mengjesin e sotem pasi prej ditesh ishte diagonostifikuar si pozitiv ndaj Covid19

Burime per eetimes bejne me dije se gjendja e Myftiut Sytari eshte e stabilizuar dhe aktualisht nuk ka asnje rrezik per jeten, ai ndodhet nen kujdesin e mjekeve ne nje nga spitalet me te mira ne Turqi.

Myftiu i Shkodres, prej disa ditesh ishte prekur nga covid nderkohe qe prej disa ditesh kishte temperature dhe dhimbje te gjymtyreve. eetimes i uron sherim te shpejte Myftiut te Shkodres