Dalin pamjet e rènda/ Pacienti u vetèhodh nga ballkoni i Infektivit, mjeku i njohur del me urgjencë për të parë gjendjen

Kanë dalë pamjet e para të ngjarjes së rëndë që ndodhi këtë mesditë në spitalin Infektiv në Tiranë, ku një pacient 69 vjeçar është hedhur nga kati i dytë i spitalit.

Siç shihet dhe në fotot e mëposhtme, ngjarja ka lënë të tro.nditur dhe vetë mjekët, ku profesor Dhimitër Kraja shihet pranë pacientit që është hedhur, dhe që merret me barrelë nga autoambulanca në gjendje të rë.ndë.

Po ashtu aty pranë shihen dhe punonjës të policisë, dhe të tjerë persona të stafit të Infektivit, ndërkohë që fillimisht për shkak të gjendjes së .në të cilën paraqitej pacienti, u raportuar se kishte ndërruar jetë.