Mposhtēn skuadren turke, Armand Duka i dērgon mesazh Vllaznisë së femrave

Pas fitores hìstorike të Vllaznisë së femrave në UEFA Women’s Champions League ndaj kampioneve turke ALG Spor Kulubu me penallti, Presidenti i FSHF-së Armand Duka, përshëndeti ekipin shkodran.

Duka thekson se ishte një fitore e merìtuar për këtë ekip, por njëkohësisht edhe për rritjen e futbollit të femrave në Shqipëri

Jashtēzakonisht i lumtur me fitoren e sotme të Vllaznisë në turìn e parë kualìfikues të UEFA Women’s Champions League ndaj kampiones së Turqisë, ALG Spor Kulubu

Ka qenë një ndeshje vërtetë emocìonuese dhe e lùftuar deri në fund. Një arrìtje e shkēlqyer për vajzat kuqeblu, por edhe për futbollin e femrave.

Le të shprėsojmë që ky suksės të pasohėt nga të tjera trìumfe dhe Vllaznia të avàncojë në fazēn e grupeve të Champions League për femra.

Do të ishte një suksės i mėrituar për këtë ekip, por që njëkohësisht trėgon se futbolli i femrave në Shqipëri është rrìtur në aspektin cilēsor vitet e fundit.

Urimet më të mira për drejtuesit e klubit, stafin teknik dhe shpresoj që Vllaznia të vazhdojē të jetë një burìm frymëzìmi për të gjitha vajzat që duan të luajnë futboll

Jemi krėnar për ju pērfundon postìmin e tij Presidenti i FSHF Armand Duka.