Me pistolete me silenciator, arrestohet nje 37 vjecari ne Vrake

Një konflikt në një lokal në fshatin Vrakë, të Shkodrës, mund të kishte përfunduar me pasoja të rënda, por telefonata në polici dhe ndërhyrja në kohë e bluve të qytetit ka bërë që një 37 vjeçar ti shpëtojë për mrekulli plumbave nga arma e 20 vjeçarit

Në vijim të veprime, Policia arrestoi në flagrancë shtetasin A. P., 45 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet e lokalit në pronësi të tij, u gjetën dhe u sekuestruan një sasi birre në shishe pa pullë fiskale, një tavoline pokeri, dy pako letra bixhozi dhe një pako çipsa për lojë pokeri