Aksident me vdêkje humb jetën 27 vjeçari

Një aksídent me vdêkje ka ndodhur pak para mesnatës në Çermë të Lushnjes, ku víktimë ka mbetur një 27-vjeçar që ishte duke udhëtuar me një motomjet, në momentin që është përplásur nga një makinë.

Pòlicia ka vënë në pránga drejtuesin e mjetit, ndërsa hetimet për ngjarjen vijojnë.

Njoftimi i Pòlicisë:

Specialistët e Sektorit të Qarkullimit Rrugor në DVP Fier, arrestuan në flágrancë shtetasin A. Sh., 46 vjeç, banues në Divjakë, pasi rreth orës 23:15, në aksin rrugor Divjakë-Çermë, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplásur me një motomjet që drejtohej nga shtetasi I. K., 27 vjeç, banues në Çermë, dhe si pásojë e përplásjes ka ndërruar jetë 27-vjeçari.

Materialet do i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnjë për veprën pènale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor”