Befason Berisha: Basha gaboi me Jozefinën (VIDEO)

Ish kryeministri Berisha dhe lideri historik i PD, Sali Berisha ne nje interviste per fjala.al, perballe gazetarit Roland Qafoku ka folur per rolin e Jozefina Topallit. Ai eshte shprehur se Lulzim Basha gaboi me perjashtimin nga lista per deputete e Jozefina Topallit ne vitin 2017

“Nuk besoj se me takon mu ate hyj dhe te komentoj nje liste me emra te vecante, pse? Sepse PD prej 8 vitesh ka nje kryetar te rid he kryetari I ri ka vendosur te zgjedh ekopin e tij. Natyrisht une i kam te qarta prononcimet e mia per largimin e tyre nga lista e vitit 2017-te une i kam te qarta prononcimet por sic di une me statutin aktual te PD zonjes Jozefina Topalli I takpn te kandidoje por Jozefina per shkaqe objektive, per shkak te heqjes se saj nga lista”

E cilesoni gabim ?
Per mua pa asnje diskutim, jo vetem ate por edhe disa te tjere ne vleresimin tim, natyrisht nuk jam me njeriu qe drejtoj PD por ato ishin njerez me kontribute te medha nuk mund te kem medyshje ne kete qendrim. Ne mos gaboj eshte shprehur se nuk pranoj kandidimin, nuk me mbetet gje te komentoj ne kete mes!