Basha kërkon të përballet live në studio me Ramën, kryeministri ulëret dhe refuzon ballafaqimin: Joo, jooo!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha teksa kryeministri Edi Rama po fliste për inceneratorët, ka refuzuar të përballet me kreun e PD

Gjatë intervistës, Rama ka debatuar me panelin e gazetarëve të cilët i kanë kërkuar llogari për inceneratorët, dhe kryeministri ka humbur kontrollin duke ulëritur dhe duke mos u justifikuar

Ndërkohë, në këto momente kreu i PD-së, Lulzim Basha ka dashur të ndërhyjë në emsision përmes një lidhje direkte në telefon, për tu përballur me kryeministrin

“Jo jo faleminderit shumë. Ai të mësoj bashkë me Rakipllarin… Kryetari i Partisë Demokratike dhe Rakipllari janë njëri tapë tjetri top” tha Rama