Të rinjve i ikin nga duart paratë me tufa, kapen në kufi me 36 sirianë të paligjshëm

Dy të rinj nga Tirana kanë rënë në pra.ngat e po.licisë pasi u kapën në kufirin e Morinës duke transportuar në mënyrë të paligjshme 36 shtetas sirianë.

Të rinjtë e identifikuar si E P 33 vjeç dhe M D 22 vjeç po lëviznin me një fugon tip Sprinter dhe kishin përfituar para për të ndihmuar shtetasit sirianë që ti kalonin në Kosovë.