Simon Shkreli Aktor i teatrit “Migjeni” thirje ministres Manastirliu: Hap teatrot dhe kinematë

Aktori i teatrit “Migjeni” Simon Shkreli me anë të një statusi në rrjetin sociale Facebook, i ka bërë thirje ministres Ogerta Manistirliu për hapjen e teatrove dhe kinemave.

Statusi i plotë O Zonja zonjushe Ministre e shendetesise Ogerta Manastirliu, hap çka te duash, por mos i mbaj mbyllur teatrot dhe kinemate

E kuptoj qe ne Tirane nuk ka Teater, ashtu si ne Shkoder qe nuk ka Kinema. Por Teater ka ne Shkoder, Durres, Korçe, Elbasan, Gjirokaster, Vlore dhe sa e sa inicitiva private.

Hapi o vajzuke se e ke me te lehte me i kontrollu, e perveç kesaj i jep mundesi shtetasve qe te çmallen Me lejo kenaqesine qe edhe neser te te quaj Zonje apo Zonjushe Ministre, sepse nuk kam deshire me te quajt me emer ndryshe HAP TEATRIN EDHE KINEMATE