HISTORIKE/ Nje shkodrane fituese e Kampionatit Europian te Tenisit

Greis Bajri, eshte kampione e Europes ne Turneun Europian te Tenisit e cila u zhvilluar ne qytetin e Shkupit ne Maqedoni. Shkodrania e talentuar, ka ngriutr lart kupen e kompeticionit duke mposhtur ne finale tenisten nga Serbia.

Nje finale me shume emocione, e cila ne fund eshte fituar nga tenistia nga Shkodra e cila konsiderohet si nje nga talentet e ketij sporti jo vetem ne Shqiperi por tashme edhe ne arenen nderkombetare

Ky rezultat, eshte nje fitore historike qe Greis Bajri ben jo vetem per vehte personalisht por edhe per mbare sportin shqiptar
Greis Bajri eshte vajza e dy doktoreve te njohur ne Shkoder, Dr. Luan Bajri dhe Aida Bajri, nderkohe qe sot pa frike mund te konsiderohet krenaria e Shkodres.

eetimes, i uron suksese kampiones me te re te Europes ne sportin e Tenisit