Aksident me vdekje në afërsi të Laçit, trajleri përplas drejtuesin e biçikletës

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e sotme në afërsi të Laçit. Vikt.ima është një person që po udhëtonte me biçikletë në drejtim të superstradës, ndërsa është goditur nga një trajler

Nga përplasja e fortë viktima ka marrë plagë të rënda duke gjetur vdekjen e menjëhershme

Në vendin e ngjarjes kanë mëbrritur forcat e policisë dhe ekspertë për të përcaktuar shkaqet e aksidentit fatal. Drejtuesi i trajlerit është shoqëruar në komisariatin e Kurbinit