Drejtori i Pòlicisë jep detaje për shpèrthimin e fùqishëm, zbulon një nga pistat e hetimit

Drejtori i Pòlicisë, Rebani Jaupi ka dalë në deklaratë për mediat pas shpèrthimit të fùqishëm në zonën e “Vasil Shantos” në Tiranë duke treguar se një nga pistat e hètimit mbetet hákmarrja për Preng Gjinin

Ndërkohë që sqaron se i dèmtuari është në gjendje të rèndë për jetën dhe është futur në sallën e operimit. Burime për Faxweb.al bëjnë me dije se 51 vjeçari ka marrë dèmtime shumë të mëdha, në gjymtyrë e dyshohet edhe në organe të brendshme, ndërsa mjekët po bëjnë maksimumin për ta shpëtuar.

“Në orën 19.00 sapo mjeti është futur në urë me drejtues Preng Gjinin ka ndodhur një shpèrthim i dyshuar me lëndë plásëse. Është ngritur një grup hetimi për të përcaktuar llojin e lëndëve shpè..rthyese.

Po punojmë për pistat e hètimit në të cilat dyshojmë se ndodhi kjo ngjarje. Ka pista për hákmarrje, po hetojmë jashtë Tiranës. Jemi në fazat e para të hetimit. I dèmtuari është futur në sallën e operimit, kemi shpresën që gjendja e tij të rikuperohet. Është lènduar dhe një shtetas italian që është jashtë rrèzikut për jetën” tha Rebani Jaupi