E ftohtë si akulli / Rudina Hajdari takohet me Lulzim Bashën dhe Sali Berishën

Pavarësisht përplasjeve tashmë politike, Lulzim Bashën, Sali Berishën dhe Rudina Hajdarin, i ka bërë bashkë 22 vjetori i ndarjes nga jeta të liderit të Lëvizjes së Dhjetorit Azem Hajdari

Të tre janë shfaqur duke kryer homazhe në të njëjtën kohë në memorialin e Hajdarit, ndërsa marrëdhëniet e tensionuara mes tyre nuk kalojnë pa u vënë re dhe në videon e mëposhtme.

Krisja e Hajdarit me liderin demokrat Basha erdhi menjëherë pas vendimit të saj për të mos djegur mandatin e deputetes në Kuvend, ndërsa tashmë pothuajse ka zyrtarizuar largimin nga kjo forcë politike, pasi në zgjedhjet e ardhshme pritet që të garojë nën një sigël të re politike.