Ambasadorja Kim ne Katedralen e Shkodres

Sot, Arqipeshpekvi i Shkodrës Imzot Angelo Massafra priti në një vizitë zyrtare Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Shkelqesinë e Saj znj. Yuri Kim

Pas takimit përsonal që patën , Arqipeshkvi e njohu me situaten e Arqidioqezës sonë dhe bënë një vizitë në Katedralen tonë po ashtu dhe në Muzeun Dioqezan.

Falenderojmë për vizitën Shkelqësinë e Saj U.S. Embassy Tirana