Situata nga Covid ja sa raste u regjistruan ne Shkoder

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë së koronavirusit në vend dhe shifrat e infektimeve mbeten te larta.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 639 testime për të dyshuar të prekur nga Covid19 ndërsa 146 persona janë konfirmuar positive me Covid19

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive ditore është si vijon: 76 raste në Tiranë, 23 në Krujë, 11 në Fier, 7 në Durrës, 6 në Kukës, 5 në Elbasan, 4 në Shkodër, nga 2 raste në Kurbin, Lezhë, Kamëz, Malësi e Madhe, nga 1 rast Has, Kavajë, Lushnje, Pukë, Tepelenë, Bulqizë

Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën me sëmundjen në dy spitalet Covid, pavarësisht përpjekjeve të mjekëve, një 62 vjeçar nga Tepelena, një 63 vjeçar nga Lezha, një 70 vjeçar nga Mati dhe 3 qytetarë nga Tirana; një 73 vjeçare, një 81 vjeçar dhe një 82 vjeçar