Ish-sulmuesi i Gjermanisë trajner te Vllaznia, ja kur do zbarkojë në Shkodër

Gjërat te Vllaznia po ndryshojnë për mirë. Alban Xhaferi është donatori i ri i klubit verior, teksa postin e drejtorit sportiv do e mbajë Matko Djarmati, një emër që ka luajtur në Superiore dhe e njeh mirë futbollin shqiptar.

Kroati, i cili i ka kaluar ditët e fundit me ekipin shkodran, do e nisë punën nga pankina dhe Vllaznia do të ketë një trajner gjerman. Ai është Thomas Brdaric, 45-vjeçari i cili ka provuar të luajë si sulmues në Bundesligë me skuadrat e Bayer Leverkusen, Stuttgart dhe Wolfsburg.

Ky i fundit provoi të luajë edhe me kombëtaren gjermane gjatë karrierës së tij. Tetë herë e mbajti veshur fanellën e katër herë kampionëve të botës, duke shënuar edhe një gol.