‘Plås’ grùshtì, futbollisti i Adës së Velipojës godėt gjyqtarìn dhe shoqērohet në polìcì

Një shėrr ka ndodhur gjatë ndeshjes Gramshi – Ada ku futbollisti i ekipit mik ka godìtùr gjyqtarìn, pasi ky i fundit akordoì një penalltì në favor të ekipit pritës.

Gramshi shpàrtalloi 4-0 Adën në këtë ndeshje dhe gjatë lojës në pjesën e dytë 29- vjeçari V.P, goditì gjyqtarìn e ndeshjes B.L, nga Lezha.

Në fakt të dyja ekipet nuk kanë ambicìe këtë sezon pasi Gramshi renditet në vendin e pestë dhe e ka humbur mundësinë për të garùar për një nga dy vendet që të çojnë drejtē Kategorisë së Parë. Kurse Ada ka siguruar mbijetèsën teksa qëndron në pozitën e 10-të në tabelën e renditjes.